شرایط و قیمت آسانسور وسط راه پله

  • بدون نیاز به برق 3 فار
  • بدون نیاز به چاله آسانسور
  • بدون نیاز به موتور خانه
  • فضایی در حدود 75 سانتیمتر
  • قیمت برای 3 طبقه از 140 میلیون تومن قابل اجرا میباشد

نصب آسانسور وسط راه پله بدون تخریب ساختمان


نصب آسانسور وسط راه پله بدون تخریب ساختمان

متاسفانه در سال های نه خیلی دور بسیاری از ساختمان هایی که بنا می شدند فضایی را برای نصب و راه اندازی آسانسور تعبیه نمی کردند و امروزه افرادی که در چنین ساختمان هایی زندگی می کنند با مشکل نبود آسانسور و سختی تردد از پله ها مواجه می شوند.

معمولا در سال های گذشته حتی ساختمان هایی که در 4 طبقه ساخته می شدند هم دارای آسانسور نبودند اما امروزه ساختمان های دو طبقه هم دارای آسانسور هستند.

یکی از معضلات ساختمان های تازه ساز که آسانسور ندارند این است که نمی توان به دلیل نداشتن آسانسور آن را تخریب کرد به همین دلیل کارشناسان زیادی به دنبال چاره ای برای حل این مشکل بودند و در نهایت برای چنین ساختمان هایی راه اندازی آسانسور وسط راه پله ای را پیشنهاد کردند.

افرادی که قصد دارند از آسانسور وسط راه پله استفاده کنند باید به شرکت ها و مراکز تخصصی فروش آسانسور مراجعه کنند تا آنها کارشناسان خود را برای بازدید و بررسی ساختمان اعزام کنند و اگر راه پله آنها فضای مناسبی را داشته باشد آسانسور وسط راه پله ای را برای ساختمان آنها نصب و راه اندازی می کنند.

آسانسور وسط راه پله
آسانسور وسط راه پله

منظور از فضای مناسب این است که راه پله ساختمان باید حداقل حدود 75 در 95 سانتی متر فضا داشته تا ظرفیت لازم برای نصب یک آسانسور یک تا 2 نفره را داشته باشد.

معمولا آسانسور وسط راه پله ای از نوع هیدرولیک است که نیازی به تخریب و تعبیه چاله برای قرار دادن موتور آسانسور نیست اما آسانسورهای معمولی که هنگام بنا کردن یک ساختمان محلی برای آن تعبیه می کنند باید چاله داشته باشد به گونه ای که کف آسانسور باید حداقل 1.6 متر پایین تر از کف ساختمان باشد و تا طبقه آخر برود و کف و سقف چاله باید بتن ریزی شود.

آسانسور وسط پله

جا به جایی راحت آسانسور وسط راه پله از ساختمانی به ساختمان دیگر

یکی از ویژگی های آسانسور وسط راه پله ای این است که نیازی به موتور خانه ندارد و همه بار و کارهای مربوط به حرکت کردن آسانسور را همان فرمان هیدرولیک انجام می دهد.

از دیگر ویژگی های مهم آسانسور وسط راه پله ای این است که اصلا نیازی به تخریب ساختمان نیست و آسانسور  وسط راه پله کنار دیوار روی نما ساختمان مونتاژ می شود و  فقط باید اطراف مسیر حرکت بسته باشد که معمولا این کار را با شیشه لمینت یا ورق مخصوص انجام می دهند.

گفتنی است آسانسور وسط راه پله که برخی از افراد از آن با عنوان آسانسور بین پله یا آسانسور چشم پله یاد می کنند امکان جابه جایی از یک مکان به مکان دیگر را نیز دارد و به راحتی می توان در هر ساختمانی که فضای کافی دارد آن را نصب کرد.

لازم به ذکر است که امنیت و استحکام آسانسور وسط راه پله با آسانسور معمولی هیچ تفاوتی ندارد و قطعا هنگام و نصب راه اندازی  شرکت ها باید تاییدیه آتش نشانی و شهرداری را نیز داشته باشند.

تاکید می شود که آسانسور وسط راه پله دقیقا همان آسانسور هیدرولیک یا کششی است و هیچ فرقی با هم ندارند و به دلیل قابلیت هایی که دارد میشود آن را خیلی کوچک طراحی کرد و به راحتی بین راه پله نصب کرد.

یکی از مهمترین تفاوت های آسانسور کششی با آسانسور وسط راه پله این است که هزینه نصب این مدل آسانسور بسیار کمتر از آسانسور کششی است و البته مصرف برق آن هم نیز کمتر است.

افرادی که قصد راه اندازی آسانسور بین پله را دارند می توانند به صورت حضوری به شرکت تخصصی آسانسور کاران و یا سایت اینترنتی آن www.asansourkaran.com  برای دریافت مشاوره رایگان مراجعه کنند.

شرکت تخصصی آسانسور کاران از بهترین قطعات خارجی جنس عالی مانند قطعات ایتالیایی و اروپایی روز دنیا برای نصب و راه اندازی آسانسور چشمه پله و نیروهای تخصصی استفاده استفاده می کنند و کار آنها نیز تضمین کیفیت و قیمت دارد.

آسانسور وسط پله

Related Articles