ارائه خدمات تعمیر آسانسور با کمترین هزینه


 همچون هر وسیله الکترونیکی و برقی، آسانسور نیز نیاز به نگهداری، مراقبت، سرویس و تعمیرات دارد. شرکت‌های بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت کرده و خدمات گسترده‌ای را به افراد ارائه می‌دهند. مجموعه ما کلیه خدمات مرتبط با آسانسور را در اسرع وقت و با حداقل هزینه ممکن برای شما به انجام می رساند.

از جمله این خدمات، تعمیر آسانسور می باشد. کارشناسان حرفه ای ما با بازدید از آسانسور آسیب دیده و یافتن قطعه و یا قطعات معیوب، اقدام به تعمیر و یا تعویض آن ها می نمایند.

 نشانه‌های بارز خرابی آسانسور و لزوم تعمیر آن نبایستی از کنار مشکلاتی که در آسانسور به وجود می‌آیند، بی تفاوت گذشت و لازم است که به آن‌ها توجه داشت. خیلی از مسائلی که در آسانسور به وجود می‌آید، با سرویس‌های ماهانه برطرف می‌گردند، اما برخی دیگر خطرآفرین بوده و چنانچه بررسی، بازبینی و تعمیر نشوند، ممکن است باعث از کار افتادن کامل آسانسور و یا بروز خطرات جبران ناپذیری برای افراد داخل آن شود.

اگر در خانه‌ای زندگی می‌کنید که با برخی از نشانه‌ها در آسانسور زیاد مواجه می‌شوید، آن‌ها را یادداشت کنید و به کارشناس مربوطه اطلاع دهید. بسیاری از اتفاقاتی که به‌صورت مکرر در آسانسور پیش می‌آید بیانگر آن است که زمان تعمیر آسانسور رسیده است. در زیر به برخی از این نشانه‌ها خواهیم پرداخت:

 • از کارافتادگی زیاد: چنانچه آسانسور شما زیاد از کار می‌افتد و درب‌های آن باز نشده یا بسته نمی‌شود و یا شستی های آن خیلی زیاد از کار می‌افتد، این می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که یکی از قطعات این سیستم برقی آسیب‌دیده و نیاز به تعمیر و یا تعویض دارد.
 • شنیدن صدای ناهنجار از آسانسور: اگر مدتی است که از آسانسور شما صداهای ناخوشایند و ناشناخته‌ای شنیده می‌شود، این نشان ‌دهنده لزوم بازبینی و تعمیر آسانسور شما می باشد. ممکن است از موتورخانه باشد و یا در اثر جا به‌ جا شدن ترمزهای آسانسور و یا شل شدن تسمه‌ها، تنظیم نبودن سیستم پاراشوت و ساییدگی تسمه‌ها، عدم همترازی بین طبقات و کابین آسانسور و از این قبیل مشکلات باشد.

بروز مشکل در آسانسور و اعلام خطر با فشردن زنگ اضطراری

 

همه این صداها خطرآفرین بوده و نباید بی‌تفاوت از کنار آن رد شد. چرا که ممکن است با تعویض و یا تعمیر یکی از قطعات، صدا برطرف شده و از وارد شدن صدمات بیشتر به آسانسور و افراد داخل آن جلوگیری به عمل آید.

 • توقف آسانسور بین طبقات : گاهی پیش می‌آید که آسانسور در جایگاه اصلی خود قرار نگرفته و در بین طبقات متوقف می‌شود. این اتفاق استرس زیادی را بر افراد داخل آسانسور وارد کرده و به ‌مرور زمان و با تکرر بیشتر این اتفاق، خطر آن نیز افزایش پیدا می‌کند. بنابراین بهتر است که با تعمیرکار حرفه‌ای در این زمینه صحبت کنید تا در اولین فرصت ممکن اقدام به تعمیر آسانسور شما کند.
 • تغییر سرعت آسانسور در حین حرکت : تغییر ناگهانی سرعت آسانسور نشانه خوبی نیست اگر آسانسور در حین حرکت تغییر سرعت داشت، سریعاً ‌به منظور تعمیر آسانسور اقدامات لازم را به انجام رسانید.
 • زمان شروع طولانی: چنانچه آسانسور شما زمان زیادی را برای شروع حرکت وقت می‌برد و در این میان با سر و صدا و یا باز و بسته شدن مکرر در کشویی شروع به حرکت می کند، این نشان ‌دهنده مشکلی در آسانسور می باشد. پس چه بهتر است که در اولین فرصت با کارشناس مربوطه در این مورد مشورت فرمایید.

 

 

نکاتی در مورد نگهداری از آسانسور

آسانسور نقش بسیار مهمی در هر خانه‌ دارد و سالم و ایمن کار کردن آن از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. به ‌منظور آنکه آسانسور کار خود را به‌خوبی انجام داده و در مدت کوتاهی دچار خرابی نشود، لازم است که یکسری از نکات در مورد آن رعایت شود. توجه به این نکات و انجام سرویس دوره‌ای منظم آن باعث می شود که تا مدت‌ طولانی آسانسور به‌خوبی کار کرده و هیچ خطری برای افراد داخل آن بوجود نیاید.

 • ظرفیت هر آسانسور مشخص بوده و میزان وزن قابل تحمل توسط آن به دیواره آسانسور نوشته شده است .سوار شدن تعداد زیادی از افراد برای آسانسور و افراد داخل آن خطرآفرین خواهد بود.
 • آسانسور برای حمل افراد و بالابر به منظور حمل بار و اثاثیه منزل در خانه تعبیه می شود. بنابراین حمل اسباب سنگین و بزرگ توسط آسانسور آسیب های جدی به آن وارد خواهد کرد.
 • بازی کردن کودکان در آسانسور کار بسیار خطرناکی است این کار هم به اجزای مکانیکی آسانسور آسیب جدی وارد می کند و هم برای خود بچه‌ها که در داخل آسانسور قرار دارند خطرآفرین خواهد بود.
 • چنانچه محیط خانه شما به‌گونه‌ای است که نوسان برق در آن بسیار زیاد است، این نوسان ممکن است آسیب جدی به سیستم مکانیکی و الکترونیکی آسانسور شما وارد کند. بنابراین تا حد امکان برق‌کاری ساختمان به‌طور ایمن کنید که این نوسانات برق بر روی سیستم آسانسور تاثیر منفی وارد نکند.
 • انجام مرتب و به ‌موقع سرویس و در صورت نیاز تعمیر آسانسور
 • قطعات فرسوده و آسیب‌دیده آسانسور قبل ‌از آن‌که کاملاً خراب‌ شده و از کار بیفتد تعویض و یا تعمیر شود. چنانچه تعمیر آسانسور به موقع و به درستی انجام شود، از وارد آمدن صدمات جدی تر به آسانسور جلوگیری می شود.
 • بورد الکترونیکی آسانسور که دکمه‌های داخلی و بیرونی بر روی آن تعبیه شده است، شستی نام دارد. از فشار دادن مکرر شستی آسانسور خودداری کنید چرا که این کار باعث کوتاه شدن عمر و مختل شدن عملکرد آن می‌شود.
 • وارد آوردن ضربه به کف آسانسور و بالا و پایین پریدن بر روی آن، صدمات جدی بر سیستم مکانیکی آسانسور وارد می‌کند.

نگه داشتن انگشت و فشار مکرر به شستی و آسیب به آن

 

 با وجود سرویس‌های منظمی که بر روی آسانسور انجام می‌گیرد، باید که بدانید هر وسیله الکترونیکی عمر مفیدی دارد که پس ‌از آن قابل‌استفاده نمی‌باشد و بایستی بازسازی و یا تعویض شود. آسانسور ها بسته به شرکت تولید کننده آن ها وکیفیت قطعات به ‌کار رفته در تولید آن طول عمر متغیری بین 15 الی 20 ساله دارند و اکثر آنها پس از این دوره با تعمیر، بازسازی و یا تعویض قطعات همچنان کارایی لازم را دارا می باشند.

 

تعمیر آسانسور با مناسب ترین قیمت

چنانچه به‌ دنبال مرکزی هستید که تعمیر حرفه ای آسانسور شما را انجام داده و خدمات خود را با کیفیت خوب و قیمت مناسب به اتمام رساند، به مجموعه ما اعتماد کنید. این مجموعه با معرفی کامل خود و خدمات خود در تارنمای شرکت، در نظر دارد به ‌منظور رفاه حال همه هموطنان، تعمیر آسانسور با هزینه کم و مرغوبیت بالا را در دستور کار خود قرار داده و به سریع ترین شیوه ممکن نیاز شما را بر آورده سازد. کافی ا‌ست با ما در ارتباط باشید.کارشناسان و متخصصین ما در اسرع وقت در محل حاضر شده و خدمات مربوط به آسانسور را ارائه خواهند داد.

Related Articles