شرایط بازسازی آسانسور و تعویض قطعات آن


اهمیت بازسازی آسانسور

نوسازی، بروزرسانی، تعمیر و بازسازی آسانسور و اجزای آن، جزو کار های مهم و ضروری یک ساختمان می باشد. آسانسور ها همچون دستگاه های دیگر، بعد از یک بازه زمانی، فرسوده و یا به اصطلاح از رده خارج می شوند.

در ابتدا باید توجه داشت که نگهداری درست و صحیح از آسانسور، می تواند بازدهی آن را افزایش داده و فرسوده شدن آن را به تعویق بیاندازد. اما حتی با توجه ویژه به نحوه نگهداری، آسانسور ها باز هم می توانند بر اثر شرایط طبیعی فرسوده و از کار بیافتند.

همچنین نصب آسانسور باید به صورت اصولی و توسط افراد مجرب انجام شود. نصب غیر اصولی و غلط آسانسور می تواند هزینه های جبران ناپذیری را در آینده به همراه داشته باشد.

بالا و پایین پریدن در آسانسور، شستشوی نامناسب، ورود بیش از حد استاندارد و قرار دادن وزن اضافی درون آسانسور می تواند عمر مفید آسانسور را کاهش دهد. در صورت رعایت نکردن این موارد، نیاز به تعمیر و بازسازی آسانسور باید در اولویت قرار گیرد.

تعمیر و بازسازی آسانسور می تواند شامل تمامی فعالیت ها جهت بهبود کارکرد آسانسور باشد

نکات مهم در تعمیر و بازسازی آسانسور

بسیاری از آسانسور های درجه یک کشور، می توانند تا بیش از 25 سال عمر کنند. اما در طول این سال هایی که از آسانسور استفاده می شود، باید یک سری فعالیت و نظارت ها در حوزه تعمیر آسانسور صورت بگیرد. تعمیر و بازسازی آسانسور امری بدیهی است که در هنگام انجام آن باید به چند نکته توجه کرد:

 • حفظ ایمنی: سرعت عمل و نحوه باز شدن درب آسانسور باید به درستی انجام شود. باز و بسته شدن درب آسانسور بین طبقات، نباید با تاخیر انجام شود.
 • سرعت حرکت: سرعت حرکت آسانسور بین طبقات و زمان شروع به حرکت و توقف، باید با نرمی و بدون لرزش انجام شود. همچنان زمان انتشار در بین طبقات باید حالت استاندارد داشته باشد.
 • تهویه مناسب: ورود و خروج هوا یکی از عوامل مهم در تعمیر و یا نوسازی آسانسور به حساب می آید. یک سیستم تهویه مناسب باید بتواند در گرما و سرما بهترین هوا را برای تنفس به داخل کابین آسانسور منتقل کند.

اکثر آسانسور ها در صورت استفاده صحیح و مراقبت همیشگی می توانند تا سالیان زیادی برای شما کار کنند، اما در مواقعی تعمیر عادی آسانسور کافی نیست و نیاز به نوسازی و بازسازی آسانسور به صورت کامل می باشد.

تعمیر آسانسور

شرایطی که آسانسورها نیاز به تعمیر و بازسازی دارند

در صورتیکه که دیگر سرویس های ماهیانه و تعمیرات معمول آسانسور دیگر جوابگو خرابی ها نباشد و میزان خرابی و از کار افتادن آسانسور در ماه زیاد باشد بطوری که استفاده از اسانسور سخت شود . در چنین شرایطی بهتر است آسانسور تعمیر اساسی و باز سازی شود .

 

ارائه خدمات بازسازی آسانسور با بهترین کیفیت

همچون هر وسیله الکترونیکی و برقی، آسانسور نیز نیاز به نگهداری، مراقبت، سرویس و تعمیرات دارد. شرکت‌های بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت کرده و خدمات گسترده‌ای را به افراد ارائه می‌دهند. مجموعه ما کلیه خدمات مرتبط با آسانسور را در اسرع وقت و با بالاترین کیفیت برای شما به انجام می رساند. از جمله این خدمات، بازسازی آسانسور می باشد. کارشناسان حرفه ای ما با بازدید از آسانسور آسیب دیده و یا از کار افتاده، اقدام به بازسازی و تعویض قطعات فرسوده و خراب می کنند.

 

مزایای بازسازی آسانسورها

آسانسورهایی که از کار افتاده و یا بسیار قدیمی بوده و عمر مفید آنها به پایان رسیده است، نیاز به بازسازی پیدا می‌کنند. گاهی در برخی از آسانسورها زمان زیادی از راه اندازی نگذشته است اما به دلیل عدم سرویس‌دهی به ‌موقع و تعمیرات به ‌جا و یا وجود قطعات نامرغوب و بی کیفیت در ساختار آن ها، دچار عیوب شدید شده و لازم است که قطعات آن تعویض شود. بازسازی آسانسور مزایای بسیار زیادی دارد که در ادامه در رابطه با آن صحبت خواهیم کرد:

 • با بازسازی آسانسور هزینه‌های مربوط به تعمیر موتور و قطعات آسانسور تا حد خیلی زیادی کاهش پیدا می‌کند.
 • تعمیر و بازسازی آسانسور سبب بهبود عملکرد آن‌ها شده و استهلاک بقیه قطعات و بخش‌ها را به پایین‌ترین حد ممکن می‌رساند.
 • افراد در درون آسانسورهای بازسازی ‌شده امنیت و اطمینان بیشتری را داشته و با آسودگی بیشتر از آن استفاده می کنند.
 • در بازسازی آسانسور کلیه قطعات فرسوده و قدیمی کنار زده ‌شده و قطعات جدید و به ‌روز جای آن‌ها را می‌گیرد.
 • با توجه به اینکه تجهیزات مدرن امروزی که برای آسانسورها طراحی و تولید شده است، بر روی مساله بهینه‌سازی مصرف انرژی توجه بسیاری دارد، با بازسازی آسانسور تا حد زیادی در مصرف برق صرفه جویی می گردد. با این تفاسیر آسانسور معیوب و یا قدیمی شما به وسیله ای بی‌عیب ‌و نقص و مجهز به بروزترین وسایل الکترونیکی تبدیل خواهد شد.

 

بازسازی و زیباسازی آسانسور ها متناسب با محیط

 

در برخی مواقع بازسازی آسانسور به ‌معنای زیباسازی آن نیز محسوب می‌شود. تنها قطعات قدیمی و معیوب آسانسور نیستند که تغییر پیدا می‌کنند، بلکه می توان ظاهر و شکل آن را نیز بهبود بخشید و زیباتر کرد. عملیاتی که به ‌معنای زیباسازی و تزئین آسانسورها به شکل جدید و امروزی انجام می‌گیرد، به شرح زیر است:

 

 • بازسازی کف آسانسور: برای این منظور از کف‌پوش ها و یا سرامیک‌های جدید و به‌ روز برای زیباسازی کف آسانسور استفاده می‌شود.
 • بازسازی کل کابین آسانسور: آسانسورهای فعلی دارای آینه بوده، سقف مزین دارند و دیوارهای آن به گونه‌ای طراحی می‌شوند که آرام‌ بخش افراد داخل آن باشد. با بازسازی کابین آسانسور تمامی این موارد قابل‌ اجرا بوده و اتاقی با طراحی بسیار شیک و امروزی برای آسانسور جایگزین خواهد شد.
 • نورپردازی: با ورود نورهای ال ای دی و طراحی های متنوعی که با آنها می توان داشت، بازسازی آسانسور و زیباسازی آن با این نورپردازی ها به بهترین شکل ممکن صورت خواهد گرفت.

آسانسور نقش بسیار مهمی در هر خانه‌ دارد و سالم و ایمن کار کردن آن از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است. به ‌منظور آنکه آسانسور کار خود را به ‌خوبی انجام داده و کمتر دچار خرابی شود، لازم است که یکسری از نکات در مورد آن رعایت شود. این موارد عبارتند از:

 • ظرفیت هر آسانسور مشخص بوده و میزان وزن قابل تحمل توسط آن به دیواره آسانسور نوشته شده است .سوار شدن تعداد زیادی از افراد برای آسانسور و افراد داخل آن خطرآفرین خواهد بود.
 • آسانسور برای حمل افراد و بالابر به منظور حمل بار و اثاثیه منزل در خانه تعبیه می شود. بنابراین حمل اسباب سنگین و بزرگ توسط آسانسور آسیب های جدی به آن وارد خواهد کرد.
 • چنانچه محیط خانه شما به‌ گونه‌ای است که نوسان برق در آن بسیار زیاد است، این نوسان ممکن است آسیب جدی به سیستم مکانیکی و الکترونیکی آسانسور شما وارد کند. بنابراین تا حد امکان برق‌کاری ساختمان به‌طور ایمن کنید که این نوسانات برق بر روی سیستم آسانسور تاثیر منفی وارد نکند.

بازسازی آسانسورهای قدیمی و کهنه

 • انجام مرتب و به ‌موقع سرویس و در صورت نیاز تعمیر آسانسور، چنان چه این سرویس دوره ای به طور منظم انجام نگیرد آسانسور به طور کامل معیوب شده و از کار می افتد و بازسازی آسانسور لزوم پیدا می کند.
 • قطعات فرسوده و آسیب‌دیده آسانسور قبل ‌از آن‌که کاملاً خراب ‌شده و از کار بیفتد تعویض و یا تعمیر می شود چنانچه تعمیر آسانسور به موقع و به درستی انجام نشود، قطعه و یا قطعات از کار افتاده شده و قابل تعمیر نمی باشند و بایستی به قطعه نو جایگزین شده و بازسازی آسانسور به انجام برسد.

 

 با وجود سرویس‌های منظمی که بر روی آسانسور انجام می‌گیرد، باید که بدانید هر وسیله الکترونیکی عمر مفیدی دارد که پس ‌از آن قابل‌استفاده نمی‌باشد و بایستی بازسازی و یا تعویض شود. آسانسور ها بسته به شرکت تولید کننده آنها و کیفیت قطعات به ‌کار رفته در تولید آن طول عمر متغیری بین 15 ال 20 ساله دارند و اکثر آنها پس از این دوره با تعمیر، بازسازی و یا تعویض قطعات همچنان کارایی لازم را دارا می باشند.

 

بازسازی آسانسور با مناسب ترین قیمت

چنانچه به‌ دنبال مرکزی هستید که بازسازی بی نقص آسانسور شما را انجام داده و خدمات خود را با کیفیت خوب و با بکارگیری قطعات درجه یک و مرغوب به اتمام رساند، به مجموعه ما اعتماد کنید. این مجموعه با معرفی کامل خود و خدمات خود در تارنمای شرکت، در نظر دارد به ‌منظور جلب اعتماد همه هموطنان عزیز، بازسازی آسانسور تضمینی و مطمئن را در دستور کار خود قرار داده و به سریع ترین شیوه ممکن نیاز شما را برآورده سازد. کافی ا‌ست با ما در ارتباط باشید.کارشناسان و متخصصین ما در اسرع وقت در محل حاضر شده و پس از عیب یابی و بررسی کلیه چک لیست ها، به آسانسورهای قدیمی و یا از کار افتاده و معیوب شما جانی تازه خواهند بخشید.

مراحل بازسازی آسانسور

آسانسور توسط متخصص بازدید شود

قطعات خراب و مستهلک مشخص شده

قطعات خراب تعویض شود

در صورتی که خرابی آسانسور شما زیاد شده ا ما تماس بگیرید

Related Articles